טיפולי כוליות

מכתבי תודה ממטופלים

מכתבה של רחלי חסון
מכתב תודה מד"ר אורי ניסן
מכתב תודה מאתי ביאליק מטפלת בפסיכודרמה
מכתב תודה משלומית ארדיטי


הניתוח האנרגטי

לכולנו כבני אנוש ישנם "גזלני אנרגיה" אותם קונפליקטים בלתי פתורים, טראומות או מנגנוני הגנה שצברנו לנו במשך השנים, כתוצאה מהחינוך של ההורים שלנו, או מקשרים עם חברים או בני זוג.
לעיתים ניתן להגיע לבעיות שהחלו בגלגולים קודמים והנשמה סוחבת אותם לגלגול הנוכחי. צברים אלה של גזלני אנרגיה, פוגעים בתפקוד היום יומי שלנו, חוסמים לנו את הצ'קרות, בולמים את היצירתיות שלנו, בקיצור, ממררים לנו את החיים. רוב גזלני האנרגיה האלה הנם בלתי נראים ובלתי מורגשים והם עושים את עבודתם הרעה במחשבים.
הם קבורים עמוק עמוק בתוכנו ולרובם אין לנו גישה ישירה. כלומר אם ננסה ללכת לטיפול אצל פסיכולוג נוכל לטפל רק בחלק מהם. באלה שאנו מודעים להם ובחלק קטן מאלה הלא-מודעים. ודווקא אלה הנם המסוכנים ביותר, כי הם המשפיעים על חיינו. אנו מרגישים כבדים, חסומים, עצורים, ועצובים. קשה לנו לבטא רצונות (חסימה בצ'קרת הגרון) רגשות (חסימה בצ'קרת הלב) או את המיניות שלנו (חסימה בצ'קרת המין) וכך אנחנו עוברים את החיים האלה כפוטנציאלים בלתי ממומשים ובארות חיים ורוצה הרבה יותר ממה שיכלנו לאפשר לעצמנו.
על מנת לחדור את כל השכבות ולהיכנס לאותם ביבים בנשמה שלנו אנחנו זקוקים לאמצעי שיגרום לדברים לעלות כלפי מעלה למודעות שלנו, כדי להקיא אותם החוצה.לשרברב שיכנס לתוך הזוהמה וינקה אותה ויגרום לכך שלכלוך נוסף לא יוכל להצטבר. כאן נכנס לפעולה "הניתוח האנרגטי" שנעשה ע"י עדנה טופר, טרנס מדיום והילרית שקיבלה תקשור ופיתחה שיטת טיפול ייחודית זו. במהלך הטיפול שנעשה בשכיבה על מזרן ובלבוש מלא, מניחה עדנה את היד או האצבע שלה באזורים מסוימים בגוף ומעלה את הטראומות מהעומק כלפי חוץ. הדבר גורם לרפלקס של שיעול חזק ביותר והוצאת ליחה סמיכה שאותה יורקים לקערה שמונחת בסמוך. תהליך זה יכול להיעשות מספר פעמים במהלך טיפול אחד ולאחריו השרירים בכל הגוף רועדים ורוטטים.
הטיפול מסתיים באיזון אנרגטי על ידי הילינג והגוף נרגע. הטיפול לא קל במשך יומיים שלושה לאחר מכן יכולות להופיע תוצאות לוואי כמו כאב ראש, שלשול, עצבות וחוסר אנרגיה שחולפים מאליהם. לאחר מכן אנו מרגישים הקלה מדהימה, כאילו הורד סלע מהגב שלנו. מרגישים קלים, מצב רוח טוב ומלאים באנרגיה עד לניתוח האנרגטי הבא…
לניתוחים ישנה השפעה מצטברת וככל שאנו מצליחים לנקות טראומות מרבדים עמוקים יותר אנו מרגישים שמשהו קורה לנו. גם הסביבה הקרובה מרגישה את השינוי. אנחנו רגועים יותר, שרירי הפנים שלנו רפויים ומין שקט פנימי מתפשט בתוכנו. הצ'קרות נפתחות, החסימות נעלמות, ואנו הולכים ומשתנים, פחות חרדים, יותר סובלניים, החיבור שלנו עם עצמנו הולך ומתחזק.
כאחד שחווה את החוויה הזאת שבועות רבות, אני חושב שזה כדאי למרות המאמץ הנפשי וההוצאה הכספית התוצאה מדברת בעד עצמה.
וכמו שעדנה אומרת "מהמקום שהפסיכולוג מסיים את עבודתו אני מתחילה לעבוד".

תודה לעדנה טופר על השקעת המאמץ והאנרגיות
על מנת שנוכל לחיות חיים טובים ושלמים יותר.

באהבה דר' אורי ניסן.

*כשרשם דר' אורי ניסן "גזלני אנרגיה" התכוון לחסימה אנרגטית.


מכתב תודה  27.1.1999
אתי ביאליק- מטפלת בפסיכודרמה

אם את או אתה כבר קוראים את המכתב הזה, אתם כבר בדרך הנכונה, כי זה אומר ומראה לי שאתם אצל עדנה וזה כבר הרבה מאוד.  אז באמת תמשיכו הלאה כי אצלה זה המקום.
ועוד משהו לפני שאספר לכם על הניסיון שלי, כל מה שאני אגיד במילים כאן, זה שום דבר לעומת מה שבאמת קרה לי בחודשיים וחצי של פגישות עם עדנה ועם עצמי. אין במילים שלי יכולת להביע כמה רחוק הלכתי וכמה קרובה אני מרגישה לעצמי, אחרי המסע או בעצם לפני המסע.

הגעתי לעדנה בלי שידעתי עליה דבר, משהו בלתי מוסבר משך אותי אליה, לא עשיתי חקר ולא התענינתי מי מכיר אותה ומה אפשר לדעת עליה לפני שאחליט אם אבוא או לא.
ישר באתי, ישר התחברתי וישר נשארתי. נשארתי בגלל היותה עדנה ולא בגלל מה שסיפרו עליה, כי לא ידעתי עליה.  מייד הרגשתי שהגעתי למקום הנכון בשבילי, היכולת והעוצמה שלה להוביל אותי על ידי, את הדרך אל עצמי, היה חזק ביותר.

אני טיפלתי בעצמי כבר הרבה שנים בכל מיני דרכים, גשטלט, פסיכוטרפיה,
פסיכודרמה ועוד.
כאן קיבלתי כוחות מעמקי נשמתי, כמו מעולם אחר שלא הכרתי. יכולתי לגלות בי דברים ששום מקום אחר לא מראה לי.

באתי עם דיכאון עמוק וחוסר יכול ת לזוז בכל הכיוונים, תקועה בעצב אינסופי. אחר טיפול אינטנסיבי, הרבה אמונה והמון תמיכה, אני יוצאת מפה מחייכת והרבה צוחקת.
ממצב של חוסר בטחון ואי יכולת לשחרר מעצמי מועקות וקשרים, אני יוצאת מפה עם עמוד שדרה ישר, גבוה, כמו מצילום בלי פוקוס לצילום עם בהירות ענקית.

יש לך , עדנה, יכולת ליצור קשר בלתי אמצעי ואמיתי ביותר.
תפסת אותי את רגשותי ברגע שנכנסתי לחדר, לפני שדיברתי כבר תפסת אותי וידעת מה עובר בי. עבדתי קשה מאוד ואת פירות העבודה קיבלתי.

עדנה את תמצית היושר והאמת. אמיתית כולך , נגעת בי ואני לוקחת אותך איתי למקסיקו ולכל מקום אליו אני אלך.

תודה תודה תודה
אני אוהבת אותך מאוד
תודה על החיבוק
ותודה על הצחוקים שלך
ועל הצחוקים שלי
שהחזרתי לעצמי, דרכך.


24/08/00
שלום לך, עדנה!

עכשיו אני מתחילה, אחרת אף פעם לא אגמור.

עכשיו אני מתחילה, אחרת אף פעם לא יהיה המכתב שמתבשל אצלי בראש כבר הרבה זמן. אני מראש מתנצלת על השגיאות הרבות. בשבוע הבא אני צריכה להתחיל קורס בתוכנה שביטוח לאומי אישר לי. אז אני אלמד פעמים בשבוע בחיפה. אולי אז אעשה פחות שגיאות, אבל גם לא יהיה לי זמן לכתוב.

אני חייבת לך את כל הרצון שלי לחיות, כי החזרת לי איכות חיים, בה שווה לחיות! אני זוכרת את עצמי שוכבת אצלך על המזרן ובוכה: אני רוצה לחיות, רק הודות להתמדה והעקשנות שלך. אני נזכרת במילותיך "אם אין אני לי מי לי? רק את יכולה! אם את לא עוזרת לעצמך, איך את רוצה לעזור לאחרים? עכשיו, קודם כל את! כשיהיה לך עודף כוח, תדאגי לאחרים!" באמת הרגשתי סחוטה כמו לימון, חסרת כוח במשך חצי שנה, כשאת רק הרגעת אותי.

מה שתפס אותי, על ההתחלה, זה שאת אמרת, שאין לך מושג, איך תטפלי בי. הרגשתי שיש לי עסק עם בן אדם כנה, שתתאים את עצמה לצרכים שלי. חצי שנהרקיכולתי לבהות, אפילו לדבר לא יכולתי, מישהו אחר היה נותן לי תרופות. לא את! את התעקשת שאני חייבת למצוא את הכוחות בתוך עצמי וצדקת! כמו שהגעתי, לא היה בי כוח בכלל, אבל את האמנת בי ונתת לי כוח. לפעמים שאלתי את עצמי: איך את יכולה לעזור לכמה אנשים? מאיפה האנרגיות הללו והאמונה? זה הסוד המקצועי שלך…

אחרי שלושה חודשים בערך, התחלנו לעבוד לעומק.

היה לי כלכך הרבה, שבלעתי לתוך עצמי, והייתי צריכה לזרוק מתוכי! שנים לפני זה לא הרשתי לעצמי לבכות! (מה שהחינוך עושה לבן אדם… ואני עבדתי בחינוך שנים!) מחוסר ברירה אצלי זה יצא דרך האוזניים.

העיקר שזה יצא ויכולתי להתחיל לעבוד על עצמי. אז הגיע תקופת השיחות, אבל תמיד הייתה גם הרגעה. אז הבנתי למה אמרת שאת לא יודעת איך תטפלי בי. יש לך באמת מלאי של שיטות מהן את בוחרת את המתאימה לכל בן אדם.

התקדמנו במשך שנה וחצי, עד ששלחת אותי לחפשי עם עבודה שמצאתי לעצמי וסדר יום, שמתחיל בתרגילי בוקר, ונגמר בהרגשת הישג שלי.

איך להגיד תודה על כל אלה? החלטתי להביע קצת במילים שיש לי, בתקווה שגם אחרים עוד ייהנו מהסגולות שלך.

(להפצה בין כל המעוניינים)

שולמית ארדיטי


לעדנה היקרה,

כהרגלי אני מגיעה בימי שלישי לערב מדיטציה לאהבה ושלום לעצמי ולכדור הארץ שנערך בקביעות בכוליות בהרצליה.
באותו ערב מיוחד שבו אני רוצה לשתף, היינו במקרה רק שלושה עדנה, אני וערן. ערן תלמיד ותיק של עדנה, בחור מקסים, מדהים ביופיו הפנימי, מוזיקאי מחונן, עם ראש על הכתפיים ומחובר לאמת שמעבר.
עדנה מתקשרת מיוחדת, טרנס מדיום, כשמכירים אותה לעומק מבינים את האיכויות שבה ואת השליחות שלה לעזור לאנשים על ידי תקשור ובכלל.
בעבר הייתי סקפטית רציונאלית לחלוטין ולאחר מספר חוויות, לא מבוטל הבנתי שיש ויש עוד דברים שמעבר לשמיעה, לראיה, לפה ועכשיו פיזיים ושום דבר לא קורה סתם בחיים.
אנו שלושתנו בלבד בערב זה. אני שמחה ורגילה לחלוטין ומחכה להתחיל במדיטציה.
ואז …. עדנה אומרת לי בואי תשכבי, אני מרגישה אצלך משהו, ואני… ברצון שוכבת ועדנה על ידי התקשור שבא לה באותו רגע נוגעת בי בגופי במקום שרק היא יודעת ולפתע …. כאב רגשי עמוק מתפרץ מעומק נשמתי ואני פורצת בבכי נוראי.
ערן יושב לצידי ומקבל הוראות מעדנה מה לעשות ואיפה לגעת. היא גם אומרת לו להעביר לי רייקי ( רייקי זוהי אנרגיית חיים וריפוי שלומדים גם בכוליות ).
בדיעבד הבנתי שאי הופעתם של האנשים למדיטציה לא הייתה סתם. עדנה וערן טיפלו בי למעלה משעה שבה לא יכולתי להירגע מהבכי. והרשתי לעצמי להוציא את כל מה שהיה בתוכי ולבכות חופשי ליד אנשים יקרים ומבינים שישבו לידי וטיפלו בי באהבה ואכפתיות וללא ביקורת.
ואז עדנה ביקשה מערן להביא כלי כתיבה כדי לכתוב את מה שהתקבל בתקשור ברגע זה. רוחו של אבי ז"ל והיקר לליבי מגיע להעביר לי מסרים שעיקרם " שלא אדאג ושהכול יהיה בסדר ".
ברצוני לספר שהייתי בתקופה של שינוי ואי ודאות ובעיות לא פתורות בעיקר מעבר דירה. אבי העביר מסר דרך עדנה שהכול יהיה בסדר ושאני אופתע מהשינוי לטובה שיתחולל בחיי.
ואכן לאחר מספר שבועות כל מה שנאמר בתקשור התקיים במדוייק.

עדנה היקרה אני מחבקת אותך באהבה שתבורכי בהמשך פועלך ועזרה ויעוץ לאנשים שבהם את כל כך טובה.
תודתי הנוספת נתונה לערן היקר על תמיכתו האוהבת.
בתודה והוקרה רחלי חסון


מרכז כוליות - גלריה רוחנית

אתרים נוספים מבית כוליות

עקבו אחרי ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן